- Czy dieta wegańska jest zdrowa i urozmaicona? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o diecie opartej na roślinach - Sport, fitness, diety

Dodane: 20-05-2023 14:23

o jemy w diecie wegańskiej, pochodzi z roślin. To dlatego nazywa się ją również dietą opartą na roślinach.

Wegańskie jedzenie nie jest uważane za trudne lub niezdrowe. W rzeczywistości może to być zdrowsza opcja niż dieta oparta na mięsie, jeśli jest odpowiednio zbilansowana.

Die

- Czy dieta wegańska jest zdrowa i urozmaicona? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o diecie opartej na roślinach - Sport, fitness, diety Dieta wegańska

Czym jest dieta wegańska?

Dieta wegańska jest oparta na całkowitym wykluczeniu produktów pochodzenia zwierzęcego z jadłospisu. Oznacza to, że weganizm wyklucza spożywanie mięsa, ryb, jajek, nabiału i miodu. Wszystko, cta wegańska jest zdrowa?

Badanie przeprowadzone przez American Dietetic Association oglądało weganizm jako zdrową dietę i odniosło następujące wnioski: Diety wegańskie, prawidłowo zaplanowane, są zdrowe, odpowiednie dla wszystkich etapów życia, w tym we wczesnym życiu, okresie ciąży, karmienia piersią i dla sportowców.

Podczas gdy dieta roślinna może zapewnić nam szereg korzyści zdrowotnych, takich jak zmniejszenie ryzyka chorób serca, cukrzycy i otyłości, ważne jest wyeliminowanie produktów pochodzenia zwierzęcego i uzupełnienie brakujących składników, takich jak białko, żelazo, wapń i witamina B12.

Wegańskie produkty spożywcze, takie jak tofu, mleko sojowe, orzechy, nasiona i warzywa liściaste, są bogate w białko, żelazo i wapń. Jednak witamina B12 może być trudna do znalezienia w wegańskiej diecie bez suplementów.

Dieta wegańska to urozmaicone jedzenie

Możliwość urozmaicenia menu w diecie wegańskiej jest praktycznie nieograniczona. Wegański posiłek może zawierać zarówno mniej znane jak i popularne warzywa, owoce, orzechy, nasiona, zboża, strączki i mleko sojowe.

Waga wskazują, że wegańskie jedzenie może być bogate w różnorodność i smak. Wegetariańska i wegańska książki kucharskie, takie jak Thug Kitchen lub Isa Does It proponują wiele wegańskich przepisów, które są smaczne, łatwe do przygotowania i urozmaicone.

Dla wielu osób, którzy przechodzą na dietę wegańską, odnalezienie się w kuchni jest ciekawym doświadczeniem, odkrywającym zupełnie nowe kulinaria. W ten sposób dieta wegańska może pomóc nam tworzyć zupełnie nowe nawyki żywieniowe i zdrowy styl życia.


http://sport-fitness-diety.adsino.net.pl/